Poniedziałek, 20 marca 2023r. | Imieniny: Klaudii, Eufemii, Maurycego
Pokaż menu

Kalety 2 w powiecie tarnogórskim, 20 w województwie śląskim i 306 w kraju w rankingu „Liderzy inwestycji”

11 października, 2022

W rankingu „Liderzy inwestycji” wydatków inwestycyjnych samorządów 2019–2021 tygodnika „Wspólnota”. Miasto Kalety zajęło 306 pozycję z średnimi wydatki inwestycyjnymi per capita na poziomie 778,63 zł. Klasyfikowani byliśmy w kategorii „Miasta inne”, w której uwzględnionych zostało 620 samorządów. W wyżej wymienionej klasyfikacji miasto Kalety zajęło 2 miejsce w powiecie tarnogórskim oraz 20 w województwie śląskim.
Metoda rankingu opisana została następująco: „Pod uwagę bierzemy całość wydatków majątkowych poniesionych w ciągu ostatnich trzech lat (w tym przypadku 2019–2021). W ten sposób chcemy uniknąć dużych, chwilowych wahań wskaźnika będącego podstawą rankingu. Wydatki inwestycyjne, zwłaszcza z mniejszych jednostkach, cechują się znaczną cyklicznością. W poszczególnych latach mogą być bardzo wysokie, co wiąże się z realizacją ważnej inwestycji, aby potem okresowo spadać do znacznie niższego poziomu”.

ZOBACZ RANKING
Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).