Sobota, 3 grudnia 2022r. | Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Kasjana

Kalety i Gdynia nagrodzone w prestiżowym konkursie ECO MIASTO 2022

29 września, 2022

Wczoraj, 28 września 2022 r., w Warszawie odbyło się podsumowanie kolejnej edycji prestiżowego już konkursu ECO Miasto, który organizowany jest corocznie przez Ambasadę Francuską w Polsce. Konkurs ma na celu nagrodzenie najbardziej zaangażowanych środowiskowo polskich miast.
Dlatego niezmiernie miło nam poinformować, że w kategorii „Efektywność energetyczna – odnawialne źródła energii” dla miasta poniżej 100 tysięcy mieszkańców, to właśnie Miasto Kalety zostało jej laureatem, natomiast dla miast powyżej 100 tysięcy mieszkańców zwyciężyła Gdynia.
Symboliczną statuetkę oraz dyplom dla naszego Miasta odebrał burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia. Jury doceniło konsekwentne i kompleksowe podejście Kalet w kwestii eko-inwestycji m.in. budowę farmy fotowoltaicznej przy Miejskiej Oczyszczalni Ścieków, montażu pomp ciepła dla potrzeb budynku szkoły w Miotku, także modernizację miejskich budynków wielorodzinnych.

ZOBACZ RELACJĘ

gala Eco Miasto 2022

Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.