Sobota, 3 grudnia 2022r. | Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Kasjana
Pokaż menu

Kalety i Gdynia nagrodzone w prestiżowym konkursie ECO MIASTO 2022

29 września, 2022

Wczoraj, 28 września 2022 r., w Warszawie odbyło się podsumowanie kolejnej edycji prestiżowego już konkursu ECO Miasto, który organizowany jest corocznie przez Ambasadę Francuską w Polsce. Konkurs ma na celu nagrodzenie najbardziej zaangażowanych środowiskowo polskich miast.
Dlatego niezmiernie miło nam poinformować, że w kategorii „Efektywność energetyczna – odnawialne źródła energii” dla miasta poniżej 100 tysięcy mieszkańców, to właśnie Miasto Kalety zostało jej laureatem, natomiast dla miast powyżej 100 tysięcy mieszkańców zwyciężyła Gdynia.
Symboliczną statuetkę oraz dyplom dla naszego Miasta odebrał burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia. Jury doceniło konsekwentne i kompleksowe podejście Kalet w kwestii eko-inwestycji m.in. budowę farmy fotowoltaicznej przy Miejskiej Oczyszczalni Ścieków, montażu pomp ciepła dla potrzeb budynku szkoły w Miotku, także modernizację miejskich budynków wielorodzinnych.

ZOBACZ RELACJĘ

gala Eco Miasto 2022
gala Eco Miasto 2022
gala Eco Miasto 2022
gala Eco Miasto 2022
gala Eco Miasto 2022
gala Eco Miasto 2022

 
Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).