Piątek, 22 września 2023r. | Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima
Pokaż menu

Kalety miejscem dobrym do życia

03 sierpnia, 2023

Jak podaje Urząd Statystyczny w Katowicach, liczba ludności powiatu tarnogórskiego zwiększyła się względem roku poprzedniego o 0,04%. Wzrost liczby mieszkańców zanotowały cztery gminy naszego powiatu, w tym Kalety. Może to świadczyć tylko o tym, że Leśny zakątek Śląska jest miejscem dobrym do zamieszkania, gdzie w myśl idei Cittaslow, propagowana jest kultura harmonijnego i zrównoważonego życia stanowiącego alternatywę wobec wielkomiejskiego pośpiechu.
Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).