Wtorek, 29 listopada 2022r. | Imieniny: Blazeja, Saturnina

Kalety na polskiej mapie znaczków turystycznych

06 września, 2022

Jedna z naszych największych kaletańskich atrakcji przyrodniczych - Ścieżka z Cisem Donnersmarcka, oznaczona została właśnie na polskiej mapie znaczków turystycznych. Wkrótce, pamiątki z tego miejsca, w postaci kolekcjonerskiego, drewnianego znaczka, dostępne będą w Centrum Informacji Turystycznej na Małym Rynku.

Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.