Poniedziałek, 2 października 2023r. | Imieniny: Teofila, Dionizego, Slawomira
Pokaż menu

Kalety na XIV Festiwalu Miast Cittaslow w Ornecie

19 czerwca, 2023

17 czerwca, w sobotę, kaletańska delegacja uczestniczyła w tradycyjnym, dorocznym festiwalu miast Cittaslow. Festiwal odbywał się w warmińskiej Ornecie. Pośród kilkunastu stoisk promocyjnych wystawionych w tym dniu w parku obok orneckiej Biblioteki Miejskiej okazję do prezentacji miał również Leśny Zakątek Śląska. Przypomnijmy, iż Kalety miały zaszczyt organizować podobny Festiwal w roku 2017. Gospodarzem ubiegłorocznego był Prudnik (woj. opolskie), zaś w roku przyszłym przedstawiciele miast Cittaslow zagoszczą w Braniewie (woj. warmińsko-mazurskie).

festiwal Miast Cittaslow stoiska pokazowe

festiwal Miast Cittaslow stoiska pokazowe

festiwal Miast Cittaslow stoiska pokazowe

festiwal Miast Cittaslow stoiska pokazowe
Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).