Wtorek, 19 stycznia 2021r. | Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty

Kalety po raz kolejny laureatem konkursu „Gmina Przyjazna Rowerzystom”

23 listopada, 2020
  • Podczas tegorocznych targów Bike-Expo w Kielcach, jakie miały miejsce w miniony weekend 21-21 listopada 2020 r., rozstrzygnięta została IX edycja konkursu „Gmina przyjazna rowerzystom”, który organizowany jest corocznie przez Polskie Towarzystwo Turystyczno – Krajoznawcze oraz Targi Kielce.
    Miło nam poinformować, że Miasto Kalety po raz kolejny zostało odznaczone w kategorii gmina do 10.000 mieszkańców za twórczy wkład w rozwój turystyki rowerowej. Wśród wszystkich gmin z całej Polski, które otrzymały wyróżnienia, nasze miasto było jedyną gminą w województwie śląskim, które otrzymało taki dyplom.
    Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia składa serdeczne podziękowania wszystkim turystom kolarzom za nominację i ponowne docenienie naszego miasta jako atrakcyjnego pod kątem turystyki kolarskiej. Utwierdza to tylko w przekonaniu, że rozwój infrastruktury rowerowej w Kaletach jest potrzebny i jest dobrze obranym kierunkiem turystyki naszego miasta.

Poniżej relacja z odbioru wyróżnienia w konkursie “Gmina Przyjazna Rowerzystom” w roku 2018.

Kalety po raz kolejny laureatem konkursu „Gmina Przyjazna Rowerzystom”

Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.