Środa, 4 października 2023r. | Imieniny: Rozalii, Edwina, Franciszka
Pokaż menu

Kalety ponownie goszczą młodzież z Ukrainy

07 sierpnia, 2023

Rozpoczynamy kolejną, już siódmą edycję projektu polsko-ukraińskiej wymiany młodzieży pn. „Razem pracujemy, razem się uczymy”. Projekt realizowany będzie w Kaletach w dniach od 4 do 17 sierpnia. Na jego program złożą się działania artystyczne i działania z zakresu edukacji międzykulturowej. Podsumowaniem projektu będzie spektakl stworzony przez młodzież uczestniczącą w projekcie, który zostanie zaprezentowany w dniu 12 sierpnia na Placu Zjednoczenia w Kaletach. Projekt dofinansowany jest przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu „Polsko-Ukraińska Wymiana Młodzieży, a jego realizatorami są Fundacja Społeczno-Kulturalna „Gloria Cultura” i Stowarzyszenie „Feniks” z Zaporoża w Ukrainie, przy współpracy partnerskiej ze strony Miejskiego Domu Kultury w Kaletach.

 

Scena i występy artystyczne podczas pikniku rodzinnego

Scena i występy artystyczne podczas pikniku rodzinnego

Scena i występy artystyczne podczas pikniku rodzinnego

Scena i występy artystyczne podczas pikniku rodzinnego
Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).