Niedziela, 24 września 2023r. | Imieniny: Gerarda, Ruperta, Tomiry
Pokaż menu

Kalety w strefie czerwonej  

26 października, 2020
 • 23.10.2020 r. w Warszawie odbyła się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego, ministra Adama Niedzielskiego, minister Marleny Maląg oraz profesora Andrzeja Horbana. Od 24.10.2020 r. cała Polska znajdzie się w czerwonej strefie, co oznacza wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa przedstawionych poniżej. Prosimy o przestrzeganie zasad sanitarnych: dystans społeczny, dezynfekcja, noszenie maseczki, aplikacja, wietrzenie pomieszczeń (DDMA+W). Podczas mszy świętych oraz innych nabożeństw w kościele lub kaplicy może przebywać 1 uczestnik na 7 m² powierzchni użytkowej świątyni, nie wliczając osób sprawujących kult religijny. Po ustaleniach z proboszczami kaletańskich parafii, zgodnie z metrażem poszczególnych kościołów w świątyniach może jednocześnie przebywać:

  - parafia w Jędrysku 60 wiernych,

  - parafia w Miotku 51 wiernych,

  - parafia w Drutarni i Bruśku odpowiednio 33 i 17 wiernych.

   

  Kalety w strefie czerwonejGmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).