Niedziela, 24 września 2023r. | Imieniny: Gerarda, Ruperta, Tomiry
Pokaż menu

Kalety wysoko w „Rankingu wykorzystania środków europejskich przez samorządy 2014–2019”  

27 października, 2020

W rankingu wykorzystania środków europejskich przez samorządy 2014–2019 tygodnika „Wspólnota” Miasto Kalety zajęło 248 pozycję z wydatkami ze środków UE w latach 2014 -2019 w zł per capita na poziomie 1061,50. W wyżej wymienionej klasyfikacji miasto Kalety zajęło 2 miejsce w powiecie tarnogórskim oraz 12 w województwie śląskim. Klasyfikowani byliśmy w kategorii „Miasteczka”, w której uwzględnionych zostało 607 samorządów. Metoda rankingu opisana została następująco: „Nasze zestawienie obejmuje wartość wszystkich dotacji unijnych pozyskanych przez samorządy w latach 2014–2019, bez rozróżnienia na dotacje inwestycyjne i związane z wydatkami bieżącymi. Wynik podawany jest w przeliczeniu na jednego mieszkańca”

Kalety wysoko w „Rankingu wykorzystania środków europejskich przez samorządy 2014–2019”Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).