Poniedziałek, 24 stycznia 2022r. | Imieniny: Felicji, Franciszka, Rafa?a

Kalyckie Szutry po raz kolejny w Zielonej

14 stycznia, 2022

15 maja 2022 r. zapraszamy wszystkich miłośników wyścigów rowerowych, do wzięcia udziału w kolejnej edycji Kalyckich Szutrów. W tym roku zawody odbędą się w formule MTS czyli Mały Tour Szutrowy. Jest to cykl składający sie z 4 wyścigów, każdy w innej gminie. Pierwszy wyścig, inaugurujący zawody MTS, odbędzie się w naszym mieście, w rekreacyjnej dzielnicy Zielonej. Organizatorami wydarzenia są “Kowal Na Kole” i Miasto Kalety. Szczegóły imprezy już niebawem. Zachęcamy do wzięcia udziału w zawodach i śledzenia profilu facebookowego Kowal na kole oraz strony www.kalety.pl.

Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.