Piątek, 27 maja 2022r. | Imieniny: Augustyna, Juliana, Magdaleny

Kolejna dotacja Unii Europejskiej dla gminy Kalety

21 stycznia, 2022

Tym razem Miasto Kalety pozyskało środki zewnętrzne w ramach Funduszy Europejskich Polska Cyfrowa na cyfryzację Urzędu Miejskiego w Kaletach. Jak już wcześniej informowaliśmy, w ubiegłym roku Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia odebrał z rąk sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Adama Andruszkiewicza oraz Wojewody Śląskiego Jarosława Wieczorka wstępną promesę w kwocie 256.440 zł na realizację zadań w ramach Cyfrowej Gminy. Promesa ta uprawniała Miasto do złożenia wniosku do drugiego naboru na pozyskanie bezzwrotnej dotacji. Przygotowana w ramach realizacji tego projektu infrastruktura informatyczna pozwoli w przyszłości na wdrożenie w naszym Urzędzie wielu usług publicznych, które przez naszych mieszkańców będą mogły być wykonywane przez internet bez konieczności wychodzenia z domu.

Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.