Sobota, 1 kwietnia 2023r. | Imieniny: Teodory, Grazyny, Ireny
Pokaż menu

Kolejna modernizacja sieci wodociągowej zrealizowana

30 listopada, 2022

W tym tygodniu zostały zakończone prace związane z modernizacją sieci wodociągowej na wysokości Zakładu Energetycznego GPZ- Kalety. Istniejący odcinek sieci wodociągowej przechodzący nad rzeką Mała Panew został wymieniony i za pomocą przewiertu sterowanego poprowadzony pod dnem koryta rzeki. Prace zostały wykonane przez firmę GEOMAR za kwotę 65.436,00 zł. Zrealizowana inwestycja w znacznym stopniu poprawi funkcjonowanie systemu sieci wodociągowych na terenie naszego miasta.
Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).