Sobota, 1 kwietnia 2023r. | Imieniny: Teodory, Grazyny, Ireny

Kolejna modernizacja sieci wodociągowej zrealizowana

30 listopada, 2022

W tym tygodniu zostały zakończone prace związane z modernizacją sieci wodociągowej na wysokości Zakładu Energetycznego GPZ- Kalety. Istniejący odcinek sieci wodociągowej przechodzący nad rzeką Mała Panew został wymieniony i za pomocą przewiertu sterowanego poprowadzony pod dnem koryta rzeki. Prace zostały wykonane przez firmę GEOMAR za kwotę 65.436,00 zł. Zrealizowana inwestycja w znacznym stopniu poprawi funkcjonowanie systemu sieci wodociągowych na terenie naszego miasta.

Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.