Sobota, 3 grudnia 2022r. | Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Kasjana

Kolejna samoobsługowa stacja napraw rowerów w naszym mieście

03 października, 2022

Na terenie nowo powstałej stanicy rowerowej obok Garbatego Mostu w Zielonej, pojawiło się kolejne udogodnienie dla cyklistów. Miasto Kalety zamontowało w tym miejscu samoobsługową stację napraw rowerów. Na terenie naszego miasta od dłuższego czasu funkcjonują już podobne urządzenia, które zlokalizowane zostały w miejscach najczęściej odwiedzanych przez rowerzystów (m.in. na terenie zbiorników wodnych w Zielonej, w parku miejskim w Jędrysku oraz przy stanicach rowerowych). Samoobsługowe stacje naprawy to bardzo przydatne elementy infrastruktury sportowo-turystycznej, z której często korzystają rowerzyści podróżujący ścieżkami Leśnego zakątka Śląska.

stacja naprawy rowerów

Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.