Wtorek, 29 września 2020r. | Imieniny: Michala, Gabriela, Rafala
Pokaż menu

Kolejne aktywne przejście dla pieszych w naszym mieście już działa  

15 września, 2020
 • Na ulicy Paderewskiego w Miotku powstało niedawno aktywne przejście dla pieszych. Jest to kolejny inteligentny system poprawiający bezpieczeństwo najmłodszych w naszym mieście. Zlokalizowany został w okolicy szkoły podstawowej na wysokości ulicy Ogrodowej. Z przejścia dla pieszych w tym miejscu codziennie korzysta bardzo wielu mieszkańców tej okolicy, szczególnie dzieci zmierzających do szkoły oraz przedszkola.
  Przejście z pewnością wpłynie na poprawę bezpieczeństwa i komfortu wszystkich uczestników ruchu drogowego. Inteligentny system wyposażony został w czujniki wykrywające pieszych, które zasilane są panelami fotowoltaicznymi.
  Inwestycja sfinansowana została z budżetu Powiatu Tarnogórskiego.

  Eugeniusz Ptak – radny Powiatu Tarnogórskiego

   

  Kolejne aktywne przejście dla pieszych w naszym mieście już działaGmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).