Czwartek, 1 czerwca 2023r. | Imieniny: Justyna, Anieli, Konrada
Pokaż menu

Kolejne aktywne przejście dla pieszych w naszym mieście już działa  

15 września, 2020
 • Na ulicy Paderewskiego w Miotku powstało niedawno aktywne przejście dla pieszych. Jest to kolejny inteligentny system poprawiający bezpieczeństwo najmłodszych w naszym mieście. Zlokalizowany został w okolicy szkoły podstawowej na wysokości ulicy Ogrodowej. Z przejścia dla pieszych w tym miejscu codziennie korzysta bardzo wielu mieszkańców tej okolicy, szczególnie dzieci zmierzających do szkoły oraz przedszkola.
  Przejście z pewnością wpłynie na poprawę bezpieczeństwa i komfortu wszystkich uczestników ruchu drogowego. Inteligentny system wyposażony został w czujniki wykrywające pieszych, które zasilane są panelami fotowoltaicznymi.
  Inwestycja sfinansowana została z budżetu Powiatu Tarnogórskiego.

  Eugeniusz Ptak – radny Powiatu Tarnogórskiego

   

  Kolejne aktywne przejście dla pieszych w naszym mieście już działaGmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).