Wtorek, 29 września 2020r. | Imieniny: Michala, Gabriela, Rafala

Kolejne aktywne przejście dla pieszych w naszym mieście już działa

15 września, 2020
  • Na ulicy Paderewskiego w Miotku powstało niedawno aktywne przejście dla pieszych. Jest to kolejny inteligentny system poprawiający bezpieczeństwo najmłodszych w naszym mieście. Zlokalizowany został w okolicy szkoły podstawowej na wysokości ulicy Ogrodowej. Z przejścia dla pieszych w tym miejscu codziennie korzysta bardzo wielu mieszkańców tej okolicy, szczególnie dzieci zmierzających do szkoły oraz przedszkola.
    Przejście z pewnością wpłynie na poprawę bezpieczeństwa i komfortu wszystkich uczestników ruchu drogowego. Inteligentny system wyposażony został w czujniki wykrywające pieszych, które zasilane są panelami fotowoltaicznymi.
    Inwestycja sfinansowana została z budżetu Powiatu Tarnogórskiego.

Eugeniusz Ptak – radny Powiatu Tarnogórskiego

Kolejne aktywne przejście dla pieszych w naszym mieście już działa

Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.