Poniedziałek, 27 marca 2023r. | Imieniny: Lidii, Ernesta
Pokaż menu

Kolejny budynek wielorodzinny w naszym mieście poddany termomodernizacji ze środków europejskich

23 listopada, 2022

W ubiegłym tygodniu odbył się odbiór końcowy robót związanych z wykonaniem termomodernizacji budynku przy ul. 1 Maja 3 w ramach projektu pn. Poprawa efektywności energetycznej poprzez kompleksową termomodernizację budynków wielorodzinnych w Kaletach. W ramach zadania przeprowadzone zostały prace związane z ociepleniem przegród zewnętrznych i wewnętrznych, wymianą stolarki okiennej i drzwiowej, a także izolacją stropów i poddaszy.
Jest to kolejne zadanie koordynowane przez kaletański samorząd, które znacząco wpłynie na poprawę jakości powietrza w naszym mieście. Projekt realizowany jest ze środków europejskich w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
W ramach projektu kompleksowej termomodernizacji poddane zostaną 4 budynki wielorodzinne będące własnością Miasta Kalety (ul. Dębowa 23 i 25, ul. 1 Maja, ul. Ks. Drozdka). Przypomnijmy, że na realizację tej inwestycji Miasto Kalety pozyskało 1.382.968,18 zł.

PRZED REALIZACJĄ INWESTYCJI

budynek przed wykonaniem termomodernizacji

PO REALIZACJI INWESTYCJI

 

termomodernizacja budynku przy ul. 1 Maja w Kaletach

 
Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).