Niedziela, 3 marca 2024r. | Imieniny: Maryny, Kunegundy, Tycjana
Pokaż menu

Kolejny milion złotych dotacji na walkę z niską emisją w Kaletach

17 stycznia, 2023

Mamy bardzo dobrą wiadomość dla właścicieli lokali w budynkach wielorodzinnych w naszym mieście. Otrzymaliśmy dziś informację o dofinansowaniu w kwocie miliona złotych na realizację projektu Miasta Kalety, jaki złożony został w ramach naboru w programie „Ciepłe Mieszkanie” ogłoszonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska. W ramach projektu będzie można uzyskać dofinansowanie na poprawę efektywności energetycznej lokalu mieszkalnego, a także na wymianę starych pieców tzw. „kopciuchów”. Beneficjentem programu będzie Miasto Kalety, które następie udzielać będą dotacji beneficjentom końcowym tj. osobom fizycznym posiadającym tytuł prawny wynikający z prawa własności/współwłasności lub ograniczonego prawa rzeczowego do lokalu mieszkalnego, znajdującego się w budynku mieszkalnym wielorodzinnym znajdującym się na terenie gminy, realizującym przedsięwzięcie będące przedmiotem dofinansowania. Prosimy właścicieli lokali w budynkach wielorodzinnych w naszym mieście o śledzenie strony internetowej Miasta Kalety. Wkrótce poinformujemy o szczegółach udzielania dotacji beneficjentom. Przypomnijmy, że w ostatnim czasie Miasto Kalety pokazało ponad 1.400.000 zł na realizację projektu polegającego na montażu pomp ciepła w budynkach jednorodzinnych.
Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).