Piątek, 23 października 2020r. | Imieniny: Marleny, Seweryna, Igi

Koncert inauguracyjny “Zespołu Pieśni i Tańca Kalety”

30 września, 2020

Serdecznie zachęcamy do obejrzenia materiału wideo z pierwszego premierowego koncertu inaugurującego działalność “Zespołu Pieśni i Tańca Kalety” przy Miejskim Domu Kultury w Kaletach. Koncert odbył się w minioną niedzielę, 27 września, w siedzibie kaletańskiego MDK-u. Zespół krzewiący śląskie tradycje poprzez taniec i śpiew powstał w ramach realizacji projektu pn. "Kalety na ludowo - tradycje i współczesność". Zadanie realizowane jest ze wsparciem Narodowego Centrum Kultury z programu EtnoPolska 2020.

Koncert inauguracyjny “Zespołu Pieśni i Tańca Kalety”

Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.