Poniedziałek, 30 stycznia 2023r. | Imieniny: Macieja, Martyny, Teofila

Konkurs miejski na najpiękniejsze świąteczne iluminacje

07 grudnia, 2022

Burmistrz Miasta Kalety tradycyjnie zaprasza do udziału w konkursie na najładniej udekorowany - oświetlony balkon, obejście przydomowe i witrynę sklepową. Celem konkursu jest zachęcenie mieszkańców naszego miasta do dbałości o piękno i estetykę swojego najbliższego otoczenia oraz inspirowanie do tworzenia niepowtarzalnej atmosfery świąt Bożego Narodzenia. Zgłoszenia do 20 stycznia 2023 r. Nagrody czekają!

Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.