Piątek, 16 kwietnia 2021r. | Imieniny: Kseni, Cecylii, Bernardety

Konkurs „Seniorzy w Akcji”. Zdobądź dotację i wsparcie w realizacji projektu społecznego

04 marca, 2021

Ruszyła rekrutacja do 14. edycji konkursu dla osób 60+ „Seniorzy w akcji”, który realizowany jest przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” w ramach programu: „Uniwersytety Trzeciego Wieku – Seniorzy w akcji” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Konkurs skierowany jest do osób starszych oraz par międzypokoleniowych we współpracy z organizacją pozarządową lub instytucją, która pełni rolę podmiotu aplikującego o dotację (np. Uniwersytet Trzeciego Wieku, fundacja, stowarzyszenie, dom kultury). Konkurs ma przyjazną formułę. Do wzięcia udziału nie jest potrzebne doświadczenie w pisaniu projektów. Procedura jest bardzo uproszczona. Liczy się pomysł, chęć do działania i umiejętność współpracy z ludźmi. Składanie listów intencyjnych trwa do 22 marca 2021 roku.

Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.