Wtorek, 6 czerwca 2023r. | Imieniny: Norberta, Laurentego, Bogumila
Pokaż menu

Konserwacja oznakowania “Leśnej Rajzy” na odcinku kaletańskim  

07 września, 2020
  • Na początku października rozpocznie się konserwacja oznakowań na kaletańskim odcinku "Leśnej Rajzy", który liczy ponad 30 kilometrów. Istniejący od niemal 7 lat szlak wrósł na dobre w plany weekendowych i wakacyjnych wypraw rowerowych wielu amatorów ruchu na świeżym powietrzu. Nic zresztą dziwnego, bo oferuje wiele zróżnicowanych atrakcji i wiedzie przez kilka gmin. Jednakże przez te lata stworzone przed jego oficjalnym otwarciem oznakowanie w wielu punktach zostało zlikwidowane (gospodarka leśna), albo po prostu zniszczone przez warunki atmosferyczne i wręcz domaga się renowacji. Na początku października, jeżeli pogoda na to zezwoli, cała długość szlaku w granicach administracyjnych Miasta Kalety zostanie odnowiona. Pojawi się też kilka tablic z drogowskazami i kilometrażem (aby doprowadzić turystów np. do Ichtioparku, który nie leży w bezpośredniej bliskości szlaku). Dodatkowo zostanie zmieniony przebieg "Leśnej Rajzy" na odcinku pomiędzy Miasteczkiem Śląskim a Jędryskiem, tak, aby rowerzyści mieli możliwość skorzystania ze stanicy rowerowej w Truszczycy.

     

     

    Konserwacja oznakowaniaGmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).