Poniedziałek, 20 marca 2023r. | Imieniny: Klaudii, Eufemii, Maurycego
Pokaż menu

Łąka trzęślicowa w Kaletach na Szlaku Przyrody Województwa Śląskiego  

23 kwietnia, 2021

Szlak Przyrody Województwa Śląskiego to zbiór miejsc o wyjątkowych walorach przyrodniczych stanowiących dziedzictwo przyrody ożywionej i nieożywionej naszego regionu. Liczy on ponad 50 obiektów, zlokalizowanych zarówno na obszarach naturalnych, jak i przekształconych przez człowieka. Obiekty zostały wytypowane w oparciu o przewodni walor – przyrodniczy. Celem utworzenia Szlaku Przyrody było zainteresowanie zwiedzaniem i poznawaniem przyrody województwa śląskiego zarówno jego mieszkańców, jak i turystów spoza regionu. Tym bardziej cieszy nas fakt, że kaletańska łąka trzęślicowa znalazła się na tej prestiżowej liście unikalnych przyrodniczo miejsc. Zachęcamy do lektury i do zwiedzania!

Łąka trzęślicowa w Kaletach na Szlaku Przyrody Województwa ŚląskiegoGmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).