Wtorek, 28 marca 2023r. | Imieniny: Anieli, Sykstusa, Jana
Pokaż menu

Lasy społeczne – zaprojektujmy je razem

15 września, 2022

W związku z nowym Planem Urządzania Lasu dla Nadleśnictwa Świerklaniec, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Katowicach zwołuje dnia 25.10.2022 r. Naradę Techniczno-Gospodarczą (NTG).
Do dnia 30 września 2022 r. można zgłaszać obszary leśne, które są najistotniejsze z punktu widzenia rekreacji, estetyki krajobrazu, ochrony przyrody, zabezpieczenia wód oraz edukacji ekologicznej dla mieszkańców Kalet oraz turystów. Chcemy współpracować ze wszystkimi interesariuszami, którym na sercu leży dobro Kalet. Przeanalizujemy nadesłane propozycje i uwagi- wszystko po to, aby razem wypracować jak najlepsze rozwiązania dla naszego miasta.
Wszystkie zgłoszone jak i zidentyfikowane przez Miasto Kalety projekty dotyczące ww. obszarów leśnych o zwiększonej funkcji społecznej zostaną przekazane przez burmistrza miasta Kalety do Nadleśnictwa Świerklaniec.
Telefony kontaktowe: Monika Gambuś 034 352 76 41, Przemysław Kocot 034 352 76 48 e-mail: ekologia@kalety.pl
Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).