Wtorek, 19 stycznia 2021r. | Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty

LGD „Leśna Kraina Górnego Śląska” promuje kaletańską pasiekę edukacyjną zrealizowaną ze środków europejskich

23 listopada, 2020

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem promocyjnym na temat naszej pasieki edukacyjnej, jaki ukazał się na portalu internetowym Lokalnej Grupy Działania "Leśna Kraina Górnego Śląska". Przypomnijmy, że środki na realizację tego zadania w wysokości przeszło 45.000 zł. Miasto Kalety pozyskało z Programu Operacyjnego Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020.

LGD

Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.