Piątek, 22 stycznia 2021r. | Imieniny: Anastazego, Wincentego
Pokaż menu

Miasto Kalety pomoże w dowozie osób starszych na szczepienia przeciw COVID-19  

13 stycznia, 2021
 • W związku z uruchomieniem w naszym kraju od 15 stycznia br. Narodowego Programu Szczepień przeciwko wirusowi COVID-19, Miasto Kalety informuje o możliwości dowozu do punktu szczepień osób starszych (powyżej 70 roku życia z niepełnosprawnościami ruchowymi lub ograniczeniami komunikacyjnymi), które nie są w stanie same tam dotrzeć. Miasto zapewnia również pomoc asystenta, który w razie potrzeby pomoże osobie niepełnosprawnej np. wejść do samochodu lub doprowadzi do punktu szczepienia.
  W tym celu został uruchomiony w naszym mieście punkt, gdzie po uprzednim zapisaniu się w placówce medycznej na szczepienie, można zgłosić chęć skorzystania z transportu. Osobą odpowiedzialną na koordynację tego działania jest kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaletach p. Renata Czudaj oraz p. inspektor Aleksandra Wilk.
  Zapisy prowadzone są w godzinach 7.30 – 15.30 pod numerami telefonu 34/3527-634 lub 34/3527-646, a także pod numerem komórkowym 608 026 227 w godzinach 15.30 – 19.00.

  Punkty szczepień w Kaletach zakwalifikowane do Narodowego Programu Szczepień:
  - N.Z.O.Z. SAWMED przy ul. Gwoździa 25, tel. 34 3577 335
  - Przychodnia Kaletańska przy ul. 1 Maja 22, tel. 880 156 758

  Miasto Kalety pomoże w dowozie osób starszych na szczepienia przeciw COVID-19Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).