Piątek, 22 stycznia 2021r. | Imieniny: Anastazego, Wincentego

Miasto Kalety pomoże w dowozie osób starszych na szczepienia przeciw COVID-19

13 stycznia, 2021
  • W związku z uruchomieniem w naszym kraju od 15 stycznia br. Narodowego Programu Szczepień przeciwko wirusowi COVID-19, Miasto Kalety informuje o możliwości dowozu do punktu szczepień osób starszych (powyżej 70 roku życia z niepełnosprawnościami ruchowymi lub ograniczeniami komunikacyjnymi), które nie są w stanie same tam dotrzeć. Miasto zapewnia również pomoc asystenta, który w razie potrzeby pomoże osobie niepełnosprawnej np. wejść do samochodu lub doprowadzi do punktu szczepienia.
    W tym celu został uruchomiony w naszym mieście punkt, gdzie po uprzednim zapisaniu się w placówce medycznej na szczepienie, można zgłosić chęć skorzystania z transportu. Osobą odpowiedzialną na koordynację tego działania jest kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaletach p. Renata Czudaj oraz p. inspektor Aleksandra Wilk.
    Zapisy prowadzone są w godzinach 7.30 – 15.30 pod numerami telefonu 34/3527-634 lub 34/3527-646, a także pod numerem komórkowym 608 026 227 w godzinach 15.30 – 19.00.

Punkty szczepień w Kaletach zakwalifikowane do Narodowego Programu Szczepień:
    - N.Z.O.Z. SAWMED przy ul. Gwoździa 25, tel. 34 3577 335
    - Przychodnia Kaletańska przy ul. 1 Maja 22, tel. 880 156 758

Miasto Kalety pomoże w dowozie osób starszych na szczepienia przeciw COVID-19

Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.