Wtorek, 27 lutego 2024r. | Imieniny: Gabriela, Anastazji
Pokaż menu

Miasto Kalety pozyskało 16.000 zł. na opracowanie Programu Ochrony Środowiska  

09 kwietnia, 2021
  • Miasto Kalety otrzymało kolejne dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Tym razem naszemu miastu została przyznana dotacja na opracowanie Programu Ochrony Środowiska na lata 2021-2025 z perspektywą na 2026-2030. Zaplanowany do opracowania Program będzie obejmował m.in. diagnozę stanu aktualnego gminy, a także cele i kierunki działań zmierzające do poprawy jakości życia mieszkańców miasta przy jednoczesnym poszanowaniu środowiska naturalnego. POŚ stanowić będzie podstawę funkcjonowania systemu zarządzania środowiskiem spajającą wszystkie działania dotyczące ochrony przyrody i środowiska na terenie naszego miasta.
    Prace nad dokumentem rozpoczną się już w tym miesiącu, natomiast zakończenie zadania planowane jest na grudzień 2021 r. Kwota dofinansowania tego projektu wyniosła 16.000 złotych.

     

    Pismo Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Katowicach

    Miasto Kalety pozyskało 16.000 zł. na opracowanie Programu Ochrony ŚrodowiskaGmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).