Piątek, 23 lutego 2024r. | Imieniny: Romany, Damiana, Polikarpa
Pokaż menu

Miasto Kalety pozyskało ponad 12.000 złotych na utworzenie mini ogrodu botanicznego roślin miododajnych przy Pasiece Edukacyjnej  

18 maja, 2020
  • Miasto Kalety uzyskało dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, na zadanie w ramach którego utworzony zostanie mini ogród botaniczny roślin miododajnych wokół Pasieki Edukacyjnej w Ichtioparku. W miejscu tym nasadzonych zostanie 505 sztuk krzewów z prawie 50 różnych gatunków roślin.
    Utworzenie ogrodu roślin miododajnych będzie najlepszym sposobem zachęcenia dzieci do obserwacji i praktycznego działania. Na terenie Pasieki planowane jest przeprowadzanie zajęć dydaktycznych dla dzieci ze szkół podstawowych, a edukacja ukierunkowana zostanie przede wszystkim na ukazaniu najmłodszym jakie rośliny są ważne do utrzymania prawidłowego ekosystemu owadów pszczołowatych.
    Ogród powstanie do końca lipca 2020 r. Natomiast o ile sytuacja epidemiczna ulegnie poprawie, już za miesiąc będzie można podglądać w pasiece pracę pszczelej rodziny.
    Całość zadania opiewa na kwotę ponad 16 tysięcy złotych z czego aż 12.375,00 zł. dofinansowana zostanie przez WFOŚiGW w Katowicach. Przypomnijmy, iż w ubiegłych latach, podobne mini ogrody powstały przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 1, przy Miejskim Przedszkolu nr 1 oraz przy Zespole Szkół i Przedszkola w Miotku.

    Miasto Kalety pozyskało ponad 12.000 złotych na utworzenie mini ogrodu botanicznego roślin miododajnych przy Pasiece EdukacyjnejGmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).