Wtorek, 6 czerwca 2023r. | Imieniny: Norberta, Laurentego, Bogumila
Pokaż menu

Miasto Kalety pozyskało prawie 100.000 złotych na organizację wydarzenia ekologicznego pn. „OZE KALETY PIKNIK”

03 kwietnia, 2023

Miasto Kalety pozyskało kolejne dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach na zadanie w ramach edukacji ekologicznej. Tym razem, w naszym mieście zorganizowany zostanie duży piknik edukacyjny z konferencjami popularno naukowymi z zakresu odnawialnych źródeł energii.
Wydarzenie zorganizowane zostanie podczas tegorocznych Dni Kalet, aby jak najwięcej osób mogło wziąć udział w bardzo ciekawych konferencjach i wystawach. Partnerami pikniku będą Politechnika Częstochowska oraz Fundacja na rzecz Rozwoju Ekoenergetyki Zielony Feniks z Opola. W ramach wydarzenia, oprócz panelu naukowego, odbędą się m.in. pokazy rozwiązań technicznych opartych na OZE (pompy ciepła, panele fotowoltaiczne), pokazy samochodów elektrycznych i hybrydowych, jazdy próbne samochodami elektrycznymi, a także rodzinne konkursy plastyczne i wiedzy o OZE.
WFOŚiGW w Katowicach dofinansował to zadanie kwotą 93.770,00 zł. co daje przeszło 85% dotacji na ten projekt. O szczegółach wydarzenia będziemy informować na bieżąco.

 

 
Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).