Środa, 28 lutego 2024r. | Imieniny: Romana, Ludomira, Lecha
Pokaż menu

Miasto Kalety wydzierżawiło teren pod budowę farmy fotowoltaicznej  

26 sierpnia, 2020
  • W wyniku przeprowadzonego pisemnego przetargu nieograniczonego dnia 31 lipca br. burmistrz Miasta Kalety zawarł umowę z firmą Solaris Ventum Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie na dzierżawę nieruchomości przeznaczonej pod budowę farmy fotowoltaicznej przy ul. ks. Drozdka w Kaletach. Przedmiot dzierżawy stanowiły nieużytki będące własnością Gminy Kalety o łącznej powierzchni 1,82 ha, które zgodnie z obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego przeznaczone są pod tereny do produkcji energii ze źródeł odnawialnych o mocy powyżej 100 kW. Dzierżawa przedmiotowego terenu zasili budżet miasta kwotą rocznego czynszu dzierżawnego w wysokości 18.200,00 zł + podatek VAT, który podlega waloryzacji o wskaźnik wzrostu cen towarów i usług konsumpcyjnych ogłaszanych co roku przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego.

    Miasto Kalety wydzierżawiło teren pod budowę farmy fotowoltaicznejGmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).