Wtorek, 24 listopada 2020r. | Imieniny: Flory, Emmy, Chryzogona

Miasto Kalety zgłosiło Panią Marię Rogocz do konkursu „Aktywny Senior”

23 października, 2020
  • Miasto Kalety zgłosiło kandydaturę mieszkanki naszego Miasta, Pani Marii Rogocz, do konkursu zorganizowanego przez Wojewodę Śląskiego na najaktywniejszego Seniora Roku województwa śląskiego. Pani Maria jest osobą, której postawa i działanie niewątpliwie wpływają na poprawę jakości życia Seniorów w naszym mieście.
    Zawsze otwarta na współpracę, serdeczna i uśmiechnięta. Można by o Niej rzec, że jest człowiekiem wielu pasji. Pełniła wiele funkcji społecznych, od zawsze interesowała się lokalną polityką, a także wszelkimi przejawami życia kulturalnego. W 2006 roku założyła Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne, które prowadzi do dziś. Tworząc to stowarzyszenie, Pani Maria postanowiła zintegrować i aktywizować grupę mieszkańców Kalet do działania w różnych kierunkach, a przede wszystkim pomóc im w rozwijaniu swoich pasji. Dziś Pani Marii nie trzeba nikomu przedstawiać, przez swoje wszechstronne działania jest osobą znaną i lubianą nie tylko w swoich rodzinnych Kaletach.
    Aby docenić społeczną postawę Pani Marii Rogocz, Miasto z przyjemnością zarekomendowało Ją, jako kandydata do zaszczytnego tytułu „Aktywnego Seniora Województwa Śląskiego”, a tym samym trzymamy kciuki za pomyślny wynik tego plebiscytu.

Miasto Kalety zgłosiło Panią Marię Rogocz do konkursu „Aktywny Senior”

Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.