Wtorek, 24 listopada 2020r. | Imieniny: Flory, Emmy, Chryzogona
Pokaż menu

Miasto Kalety zgłosiło Panią Marię Rogocz do konkursu „Aktywny Senior”  

23 października, 2020
  • Miasto Kalety zgłosiło kandydaturę mieszkanki naszego Miasta, Pani Marii Rogocz, do konkursu zorganizowanego przez Wojewodę Śląskiego na najaktywniejszego Seniora Roku województwa śląskiego. Pani Maria jest osobą, której postawa i działanie niewątpliwie wpływają na poprawę jakości życia Seniorów w naszym mieście.
    Zawsze otwarta na współpracę, serdeczna i uśmiechnięta. Można by o Niej rzec, że jest człowiekiem wielu pasji. Pełniła wiele funkcji społecznych, od zawsze interesowała się lokalną polityką, a także wszelkimi przejawami życia kulturalnego. W 2006 roku założyła Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne, które prowadzi do dziś. Tworząc to stowarzyszenie, Pani Maria postanowiła zintegrować i aktywizować grupę mieszkańców Kalet do działania w różnych kierunkach, a przede wszystkim pomóc im w rozwijaniu swoich pasji. Dziś Pani Marii nie trzeba nikomu przedstawiać, przez swoje wszechstronne działania jest osobą znaną i lubianą nie tylko w swoich rodzinnych Kaletach.
    Aby docenić społeczną postawę Pani Marii Rogocz, Miasto z przyjemnością zarekomendowało Ją, jako kandydata do zaszczytnego tytułu „Aktywnego Seniora Województwa Śląskiego”, a tym samym trzymamy kciuki za pomyślny wynik tego plebiscytu.

    Miasto Kalety zgłosiło Panią Marię Rogocz do konkursu „Aktywny Senior”Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).