Poniedziałek, 26 lutego 2024r. | Imieniny: Miroslawa, Aleksandra
Pokaż menu

Miasto przejęło kolejne nieruchomości od Kaletańskich Zakładów Celulozowo-Papierniczych w likwidacji

31 stycznia, 2023

Dnia 13 stycznia 2023 r. Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia podpisał umowę notarialną przeniesienia prawa własności nieruchomości obejmującej działkę nr 229/11 o powierzchni 973 m2 wraz z prawem własności położonego na niej budynku mieszkalnego 4-lokalowego przy ul. Fabrycznej 3 oraz udziału w wysokości 635/1000 w prawie własności nieruchomości obejmującej działkę nr 202/13 o powierzchni 1555 m2 wraz z udziałem w prawie własności położonego na niej budynku mieszkalnego przy ul. Fabrycznej 5.

Przejęcie tych nieruchomości od Kaletańskich Zakładów Celulozowo-Papierniczych w likwidacji nastąpiło nieodpłatnie na podstawie ustawy z dnia 12 października 1994 r. o zasadach przekazywania zakładowych budynków mieszkalnych przez przedsiębiorstwa państwowe, w związku z podjętą uchwałą Nr 358/XLI/2022 Rady Miejskiej w Kaletach z dnia 20 grudnia 2022 r. w sprawie przejęcia przez Gminę Kalety udziałów w prawach własności budynków wielomieszkaniowych wraz z udziałami w prawach własności nieruchomości gruntowych.
Wartość przejętych nieruchomości została oszacowana na łączną kwotę 273 913 zł.

Poniżej przedstawiamy lokalizację przejętych nieruchomości.

zdjecia nieruchomości

zdjecia nieruchomości

zdjecia nieruchomości

zdjecia nieruchomości

 
Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).