Niedziela, 1 października 2023r. | Imieniny: Danuty, Remigiusza, Teresy
Pokaż menu

Miasto zawnioskowało o dotację na modernizację budynku szkoły w Miotku  

09 lipca, 2020
  • W ramach naboru Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020 z działania 4.1 odnawialne źródła energii, Miasto Kalety ubiega się o bezzwrotną dotację na kolejny projekt, który ma przyczynić się do poprawy jakości powietrza w naszym mieście. Jak już wcześniej informowaliśmy, władze samorządowe podejmują starania, aby budynek szkoły w Miotku stała się jeszcze bardziej ekologiczny i przyjazny dla środowiska. W tym celu w ramach wspomnianego naboru starają się o kwotę 450.000 zł, która pozwoli na realizację założeń projektu, który przewiduje montaż powietrznej pompy ciepła oraz instalacji fotowoltaicznej. Projektowana pompa ma służyć do ogrzewania budynku, zaś blisko 12 i 5 kW instalacje fotowoltaiczne przewidziane zostały do zaspokojenia zapotrzebowania w energię elektryczną właśnie tego źródła ciepła. Dzięki realizacji tego projektu budynek ten stanie się praktycznie bezemisyjny oraz samowystarczalny, jeżeli chodzi o zapotrzebowanie na energię elektryczną. Rozstrzygnięcie naboru w ramach priorytetu 4.1 zaplanowane zostało na miesiąc grudzień 2020 roku. Sama realizacja projektu, która uzależniona jest od uzyskania wnioskowanej dotacji, przewidziana jest do końca 2021 roku. Przypomnijmy, że do tej pory budynek ten z udziałem środków Unii Europejskiej przeszedł niesamowitą metamorfozę. Przeprowadzona została kompleksowa termomodernizacja, wymienione zostało źródło ciepła na piec na eko groszek, zamontowano kolektory słoneczne do produkcji ciepłej wody użytkowej. W ramach innego projektu już niebawem na dachu zabudowana zostanie 5 kW instalacja fotowoltaiczna.

     

    Miasto zawnioskowało o dotację na modernizację budynku szkoły w MiotkuGmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).