Sobota, 15 czerwca 2024r. | Imieniny: Wita, Jolanty
Pokaż menu

Miasto zawnioskowało o środki unijne na termomodernizację budynku MOW w Kaletach  

07 lipca, 2020
  • Realizując postanowienia strategi Miasta Kalety, w części związanej z poprawą jakości powietrza naturalnego w naszej gminie, przystąpiono do kolejnego projektu, który ma osiągnąć wspomniany cel. Mowa tu o ostatnim budynku użyteczności publicznej w Kaletach, który nie został jeszcze poddany termomodernizacji, czyli budynku Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kaletach. Po opracowaniu pełnej dokumentacji projektowej przyszedł czas na poszukanie dodatkowych środków na zrealizowanie tej inwestycji. W ubiegłym tygodniu Miasto Kalety złożyło wniosek o bezzwrotną dotację w wysokości ponad 2 mln złotych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Zadanie w swoim zakresie przewiduje docieplenie budynku, wymianę źródła ciepła oraz montaż instalacji fotowoltaicznej. Miejmy nadzieję, że wniosek zostanie pozytywnie oceniony i uzyska dofinansowanie, bez którego projekt ten może nie doczekać się realizacji. Rozstrzygnięcie naboru RPO przewidziane jest na luty 2021 r., zakończenie inwestycji zaplanowano na koniec 2022 roku.

    Miasto zawnioskowało o środki unijne na termomodernizację budynku MOW w KaletachGmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).