Piątek, 17 września 2021r. | Imieniny: Franciszka, Roberta, Justyna

Miejska Orkiestra Dęta Miasta Kalety kolejny raz otworzy sezon uzdrowiskowy w Ustroniu

06 lipca, 2021
  • W najbliższą sobotę, 10 lipca 2021 r., Miejska Orkiestra Dęta z Kalet pod batutą Mariana Lisieckiego po raz kolejny otworzy sezon turystyczny w partnerskim mieście Ustroń. O godz. 14.00 koncertem pod Sanatorium na Zawodziu nasi orkiestranci rozpoczynają swój występ, po czym poprowadzą ulicami miasta kolorowy korowód. Główny koncert naszej orkiestry zaplanowany został na godzinę 16.00 w Amfiteatrze przy ul. Parkowej. Zapraszamy naszych mieszkańców do udziału w imprezie.

Zdjęcie archiwalne

Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.