Piątek, 22 września 2023r. | Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima
Pokaż menu

Miejski obiekt przy ul. Ks. Rogowskiego – (obecna siedziba MOW) – już ogrzewana gazem  

21 października, 2020
 • Dzisiaj 21 października 2020 r. w siedzibie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kaletach przy ul. Ks. Rogowskiego odbył się odbiór prac inwestycji polegającej na przebudowie kotłowni i systemu centralnego ogrzewania celem dostosowania do zasilania gazem LNG. W odbiorze prac wzięli udział między innymi Zastępca Burmistrza Miasta Kalety Dariusz Szewczyk, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Kaletach Janina Perz, inspektorzy nadzoru oraz pracownicy urzędu miejskiego. Wcześniej dla celów powodzenia całego przedsięwzięcia Polska Spółka Gazownictwa zabudowała na terenie ośrodka tzw. zasilanie wyspowe, z którego będzie czerpane paliwo. Możliwości zbiornika są o wiele szersze, może on zasilać w gaz budynki znajdujące się w niedalekim sąsiedztwie. Wnioski o przyłączenie z tego źródła, złożyli już mieszkańcy m.in. ul. Sobieskiego i Chrobrego.

  Cała modernizacja tego obiektu, która oprócz zmiany sposobu jego ogrzewania - miał do gaz - przewiduje również docieplenie ścian zewnętrznych, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, a także montaż instalacji do produkcji energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych. Dotychczas wymieniono całą instalację centralnego ogrzewania, instalację ciepłej wody użytkowej, wykonano roboty budowlane i instalacyjne dla nowej kotłowni gazowej wraz ze sterowaniem kotłami gazowymi i instalacją odprowadzania spalin. Zadanie tegorocznego etapu realizowane jest ze środków własnych Miasta Kalety. Koszt zadania brutto to kwota 523 tys. zł.

  Na realizację pozostały etapów tej inwestycji, a także o refundację do tej pory poniesionych wydatków, Miasta Kalety ubiega się o dotację z instrumentu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Całość inwestycji oszacowana została na ponad 2 mln zł. Od obecnego sezonu grzewczego ten dotychczas wysokoemisyjny budynek użyteczności publicznej, ogrzewany miałem węglowym, będzie zdecydowanie przyjaźniejszy dla środowiska i mniej uciążliwy dla okolicznych mieszkańców.

   

   

   

   

   

   

   

   

  Miejski obiekt przy ul. Ks. Rogowskiego – (obecna siedziba MOW) – już ogrzewana gazemGmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).