Piątek, 23 lutego 2024r. | Imieniny: Romany, Damiana, Polikarpa
Pokaż menu

Mieszkańcy Kalet chętnie korzystają z Programu Czyste Powietrze  

11 grudnia, 2020
  • Nasi mieszkańcy, którzy wzięli udział w tym roku w programie Czyste Powietrze, złożyli w tutejszym urzędzie 57 wniosków o dofinansowanie, na łączną kwotę ponad 400.000 zł. Najbardziej co może nas cieszyć, to fakt, że większość gospodarstw postawiła na nowe, ekologiczne źródło ciepła nie będące zasilane węglem (kocioł na pellet drzewny lub pompę ciepła to około 60 procent wszystkich złożonych wniosków). Z informacji uzyskanych przez WFOŚiGW za pierwsze półrocze bieżącego roku zostało rozliczonych 17 wniosków z terenu Kalet i w sumie wypłacono ok 200.000 zł.

    Punkt konsultacyjny w siedzibie Urzędu Miasta Kalety działał nieprzerwanie pomimo utrudnień spowodowanych przez pandemię COVID-19, a wśród złożonych wniosków znajdowały się też takie, które zostały sporządzone w całości dzięki komunikacji internetowej oraz telefonicznej. Przypomnijmy, że na podstawie porozumienia zawartego przez burmistrza Miasta Kalety Klaudiusza Kandzię z prezesem WFOŚiGW Katowice Tomaszem Bednarkiem, w siedzibie kaletańskiego urzędu funkcjonuje punkt konsultacyjny Programu Czyste Powietrze, gdzie nasi mieszkańcy mogą uzyskać niezbędne informacje, a także pomoc w złożeniu wniosku o dofinansowanie.

    Punkt konsultacyjny mieści się na I piętrze w biurze nr 11. W związku ze stanem epidemii obecnie kontakt odbywa się wyłącznie pod nr tel. (34) 352 76 50 lub poprzez pocztę elektroniczną: przemyslaw.kocot@kalety.pl

    Mieszkańcy Kalet chętnie korzystają z Programu Czyste PowietrzeGmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).