Środa, 29 listopada 2023r. | Imieniny: Blazeja, Saturnina
Pokaż menu

Mieszkaniec Kalet rekordzistą Polski

25 stycznia, 2023

Miło nam poinformować, że mieszkaniec miasta Kalety Pan Dawid Musioł ustanowił rekord Polski w kategorii najwięcej utworów typu akrostych napisanych przez jedną osobę. Pan Dawid stworzył ich aż 76! Akrostych to utwór wierszowany, w którym niektóre z kolumn liter, sylab lub wyrazów dają dodatkowo całe wyrazy, frazy lub zdania. Panu Dawidowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

źródło: https://biurorekordow.pl
Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).