Sobota, 15 czerwca 2024r. | Imieniny: Wita, Jolanty
Pokaż menu

Mieszkanka Kalet laureatką IV Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji św. Jana Pawła II  

22 maja, 2020
 • Z okazji 100 rocznicy Urodzin św. Jana Pawła II ogłoszono Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji św. Jana Pawła II. 45 osób ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych odpowiedziało na zmienioną przez koronowirus formę Konkursu. Do końca marca uczestnicy nadsyłali filmiki z nagraną swoją recytacją wybranego utworu.

  Konkurs odbywał się w 3 kategoriach wiekowych: I kategoria klasy 4-6 szkoła podstawowa, II kategoria klasy 7-8 szkoła podstawowa oraz III kategoria szkoła ponadpodstawowa. Uczestnicy bardzo poważnie potraktowali temat, co było widoczne w odświętnym stroju, w portretach Ojca Świętego umieszczonych w tle domowym, a także w odpowiedniej modulacji głosu, pięknej dykcji oraz recytacji ze zrozumieniem, trudnej dla młodego człowieka poezji. W każdej kategorii zostały przyznane I, II i III miejsce oraz wyróżnienia. Organizatorami konkursu był Zespół Szkół Technicznych oraz Jasnogórska Publiczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I Stopnia w Częstochowie.

  Wśród laureatów jest uczennica klasy VII Zespołu Szkół Publicznych w Kaletach Anna Ślimok, która w swojej kategorii zajęła III miejsce.

  Gratulujemy i cieszymy się, że wśród laureatów konkursu jest mieszkanka naszego miasta.

  Zobacz również: Podsumowanie IV Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji św. Jana Pawła II

   

  Dorota Mańczak

  Mieszkanka Kalet laureatką IV Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji św. Jana Pawła IIGmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).