Sobota, 15 czerwca 2024r. | Imieniny: Wita, Jolanty
Pokaż menu

Milion złotych na renowację kaletańskich zabytków

17 lipca, 2023

Rządowy Program Odbudowy Zabytków jest to Program, wpierający samorządy w poprawieniu stanu, odbudowie i remontach obiektów zabytkowych przyczyniając się tym samym do poprawy stanu i uchronieniem najważniejszych dla społeczności lokalnej zabytków przed degradacją i niszczeniem.

Dofinansowanie z Programu może wynosi 98% wartości inwestycji, a minimalny wkład własny – 2%.

W ogłoszonej pełnej liście beneficjentów Rządowego Programu Ochrony Zabytków wśród ponad 4800 różnych dofinansowanych projektów znalazły się również dwa projekty złożone przez miasto Kalety:

1) Przeprowadzenie niezbędnych prac konserwatorskich i restauratorskich przy obiekcie zabytkowym – Kościół parafialny w Kaletach – Jędrysku – 500.000 zł

2) Przeprowadzenie niezbędnych prac konserwatorskich i restauratorskich przy obiekcie zabytkowym – Kościół parafialny w Kaletach – Miotku – 500.000 zł
Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).