Sobota, 2 marca 2024r. | Imieniny: Heleny, Halszki, Pawla
Pokaż menu

Milionowa inwestycja na modernizację sieci wodociągowych w Kuczowie zakończona  

17 lipca, 2020
  • W związku z otrzymanym przez miasto Kalety dofinansowaniem na realizację zadania „Modernizacja sieci wodociągowej na obszarze aglomeracji wyznaczonej na terenie Miasta Kalety” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, zostały zakończone prace mające na celu modernizację sieci wodociągowych na terenie dzielnicy Kuczów. Modernizacji zostały poddane sieci wodociągowe w ulicach: Myśliwska, Boczna, Powstańców, Polna, Słoneczna, Zapolskiej i Paderewskiego (ulica boczna). Do realizacji w ramach projektu pozostała do wykonania modernizacja sieć wodociągowa w ul. Kilińskiego i Ryszarda Kaczorowskiego z terminem zakończenia do 31 października 2020 roku Dodatkowo zostaną zmodernizowane trzy studnie wodomierzowe poprzez wykonanie zdalnego monitoringu natężenia przepływu wody oraz ciśnienia w sieci. Przedmiotowe zadanie obejmuje również dofinansowanie inwestycji wykonanych w ubiegłych latach takich jak: modernizację sieci wodociągowej w ul. Lubszecka i ul. 1 Maj (w obrębie centrum) oraz modernizację wraz z rozbudową sieci wodociągowej przy Urzędzie Miejskim. Łączna długość zmodernizowanej sieci wyniesie ok. 2.276 [mb] co w znacznym stopniu poprawi funkcjonowanie systemu sieci wodociągowych na terenie naszego miasta oraz parametry wody dostarczane mieszkańcom. Przyznana kwota dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na realizację inwestycji wynosi 1.216.101,02 zł (brutto).

     

    Milionowa inwestycja na modernizację sieci wodociągowych w Kuczowie zakończonaGmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).