Piątek, 24 marca 2023r. | Imieniny: Marka, Gabriela, Katarzyny
Pokaż menu

Milionowa inwestycja ze środków unijnych zakończona  

24 listopada, 2020
 • W ostatnich dniach zostały zakończone prace związane z realizacją inwestycji „Modernizacja sieci wodociągowej na obszarze aglomeracji wyznaczonej na terenie Miasta Kalety”. Zadanie było realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

  Przedmiot zadania obejmował modernizację sieci wodociągowych w ulicach: 1 Maja, Bocznej, Kilińskiego, Ryszarda Kaczorowskiego, Lubszeckiej, Myśliwskiej, Paderewskiego, Polnej, Powstańców, Słonecznej i Zapolskiej.

  Jednocześnie zostały zmodernizowane trzy studnie wodomierzowe poprzez wykonanie zdalnego monitoringu natężenia przepływu wody oraz ciśnienia w sieci.

  Łączna długość zmodernizowanej sieci wyniosła 2.276 [mb] co w znacznym stopniu poprawi funkcjonowanie systemu sieci wodociągowych na terenie naszego miasta oraz parametry wody dostarczane mieszkańcom.

  Przyznana kwota dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na realizację inwestycji wynosi 1.216.101,02 zł (brutto).

   

   

  Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramch Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

  Milionowa inwestycja ze środków unijnych zakończonaGmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).