Środa, 4 października 2023r. | Imieniny: Rozalii, Edwina, Franciszka
Pokaż menu

Miodowa Sobota za nami

20 czerwca, 2023

W sobotę 17 czerwca 2023 r. zaprosiliśmy naszych mieszkańców do pasieki edukacyjnej w Ichtioparku na „Miodową Sobotę”. W tym dniu była możliwość zwiedzenia obiektu, degustacji miodu, a także edukacji z zakresu ochrony owadów pszczołowatych. Dla pierwszych 100 uczestników tego wydarzenia przewidziano sadzonki rośliny miododajnej. Były również niespodzianki dla najmłodszych w postaci tematycznych kolorowanek edukacyjnych, gier zakupionych w ramach projektu Life „Śląskie. Przywracamy błękit”oraz słodki poczęstunek.
Na miejscu była również możliwość uzyskania informacji na temat możliwych form finansowania inwestycji w ramach programów: Mój Prąd, Ciepłe Mieszkanie, montaż OZE w budynkach jednorodzinnych oraz Czyste Powietrze. Wszystkim mieszkańcom dziękujemy za tak liczny udział w tym wydarzeniu.

miodowa_sobota

miodowa_sobota

 

miodowa_sobota

 
Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).