Środa, 4 października 2023r. | Imieniny: Rozalii, Edwina, Franciszka
Pokaż menu

Młodzi adepci wojskowi kolejny raz ćwiczyli w Zielonej

14 września, 2023

W mijającym tygodniu Zielona kolejny już raz gościła uczniów Oddziału Przygotowania Wojskowego Zespołu Szkół w Rybniku. Młodzi adepci wojskowi uczą się sztuki kamuflażu, rozpoznania topografii terenu, przygotowywania okopów, a także rozwijają tężyznę fizyczną poprzez udział w ćwiczeniach kondycyjnych. To już kolejny turnus takiego obozu na terenie naszego miasta. Wczoraj, 13.09.2023 r., burmistrz Klaudiusz Kandzia odwiedził uczestników szkolenia, gdzie miał okazję obserwować ćwiczenia na strzelnicy oraz rzutu granatem. Opiekunem i dowódcą grupy jest pułkownik dr inż. Krzysztof Radwan.

 
Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).