Poniedziałek, 22 kwietnia 2024r. | Imieniny: Kai, Leonii, Sotera
Pokaż menu

Młodzieżowa drużyna OSP Kalety ze wsparciem finansowym Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego  

16 września, 2020
 • Podczas ostatniej wizyty Pani Marszałek Województwa Śląskiego Izabeli Domogała w naszym mieście zorganizowano spotkanie z młodzieżową drużyną kaletańskiej OSP. Młodzi druhowie zaprezentowali swoje umiejętności, a przede wszystkim pokazali, że robią to z wielką pasją. Pani Marszałek, widząc zaangażowanie młodych strażaków, zadeklarowała wtedy wsparcie finansowe Województwa dla młodzieżowej drużyny z OSP Kalety.
  Miło nam poinformować, że Urząd Marszałkowski przekazał w tym tygodniu dotację w wysokości 13.000 zł. na wyposażenie OSP Kalety, z którego korzystać będą młodzi druhowie. Planowany jest zakup m.in. odzieży ochronnej, motopompy oraz węży gaśniczych. W najbliższym czasie odbędzie się uroczyste przekazanie sprzętu kaletańskiej jednostce.
  Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia, Prezes OSP Kalety Henryk Złotosz, a także naczelnik OSP Kazimierz Złotosz serdecznie dziękują Pani Marszałek Województwa Śląskiego Izabeli Domogała za przychylność i okazaną życzliwość kaletańskiej jednostce.

  Spotkanie Marszałek Województwa Śląskiego Izabeli Domogała oraz burmistrza Miasta Kalety Klaudiusza Kandzi z młodzieżową drużyną Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaletach.
  Lipiec 2020 r.

  Młodzieżowa drużyna OSP Kalety ze wsparciem finansowym Śląskiego Urzędu MarszałkowskiegoGmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).