Poniedziałek, 26 lutego 2024r. | Imieniny: Miroslawa, Aleksandra
Pokaż menu

Na placu „sportu i rekreacji” w Drutarni powstanie boisko wielofunkcyjne  

24 sierpnia, 2020
  • Mając na celu dalszą rozbudowę infrastruktury sportowej w naszym mieście, po modernizacji boisk wielofunkcyjnych na stadionie miejskim w Kaletach, w Kuczowie oraz w Miotku, Miasto Kalety posiada dokumentację projektową budowy nowego boiska wielofunkcyjnego od listopada 2017 r.
    Obiekt o wymiarach 26 x 19 m, zlokalizowany zostanie w miejscu istniejącego placu rekreacyjnego przy ulicy Koszęcińskiej i 3 Maja. Obiekt sportowy będzie umożliwiał grę w mini piłkę nożną, ręczną, koszykówkę i siatkówkę. Nawierzchnia boiska wykonana będzie z poliuretanu, która wraz z 6 metrowymi piłkochwytami zapewni bezpieczeństwo korzystającym oraz najbliższemu otoczeniu nowej infrastruktury sportowej.
    Na najbliższej sesji Rady Miejskiej, burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia zwróci się do radnych o zabezpieczenie środków na budowę boiska, aby jeszcze w tym roku inwestycja ta mogła zostać zrealizowana.
     

    Na placu „sportu i rekreacji” w Drutarni powstanie boisko wielofunkcyjneGmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).