Poniedziałek, 30 stycznia 2023r. | Imieniny: Macieja, Martyny, Teofila
Pokaż menu

Następne dwa budynki wielorodzinne w naszym mieście poddane termomodernizacji ze środków europejskich

07 grudnia, 2022

W bieżącym tygodniu odbył się odbiór końcowy robót związanych z wykonaniem termomodernizacji kolejnych dwóch budynków wielorodzinnych w Kaletach. Tym razem dokonano termomodernizacji nieruchomości przy ul. Dębowej w Truszczycy zlokalizowanych przy numerach 23, 23A i 25, 25A. Prace budowlane zrealizowane zostały w ramach projektu pn. “Poprawa efektywności energetycznej poprzez kompleksową termomodernizację budynków wielorodzinnych w Kaletach”, na które miasto Kalety pozyskało bezzwrotną dotację z tzw. środków unijnych.
Wykonane prace obejmowały ocieplenie przegród zewnętrznych i wewnętrznych, wymianą stolarki okiennej i drzwiowej, a także izolacją stropów. Jest to kolejne zadanie koordynowane przez kaletański samorząd, które znacząco wpłynie na poprawę jakości powietrza w naszym mieście.
Projekt realizowany jest ze środków europejskich w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. W ramach projektu, kompleksowej termomodernizacji poddane zostały 4 budynki wielorodzinne będące własnością Miasta Kalety (ul. Dębowa 23 i 25, ul. 1 Maja 3, ul. Ks. Drozdka 31). Przypomnijmy, że na realizację tej inwestycji Miasto Kalety pozyskało 1.382.968,18 zł.

budynki ul. Dębowa

budynki ul. Dębowa

 

budynki ul. Dębowa

 

budynki ul. Dębowa

 

budynki ul. Dębowa

 

budynki ul. Dębowa

 
Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).