Poniedziałek, 30 stycznia 2023r. | Imieniny: Macieja, Martyny, Teofila

Następne dwa budynki wielorodzinne w naszym mieście poddane termomodernizacji ze środków europejskich

07 grudnia, 2022

W bieżącym tygodniu odbył się odbiór końcowy robót związanych z wykonaniem termomodernizacji kolejnych dwóch budynków wielorodzinnych w Kaletach. Tym razem dokonano termomodernizacji nieruchomości przy ul. Dębowej w Truszczycy zlokalizowanych przy numerach 23, 23A i 25, 25A. Prace budowlane zrealizowane zostały w ramach projektu pn. “Poprawa efektywności energetycznej poprzez kompleksową termomodernizację budynków wielorodzinnych w Kaletach”, na które miasto Kalety pozyskało bezzwrotną dotację z tzw. środków unijnych.
Wykonane prace obejmowały ocieplenie przegród zewnętrznych i wewnętrznych, wymianą stolarki okiennej i drzwiowej, a także izolacją stropów. Jest to kolejne zadanie koordynowane przez kaletański samorząd, które znacząco wpłynie na poprawę jakości powietrza w naszym mieście.
Projekt realizowany jest ze środków europejskich w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. W ramach projektu, kompleksowej termomodernizacji poddane zostały 4 budynki wielorodzinne będące własnością Miasta Kalety (ul. Dębowa 23 i 25, ul. 1 Maja 3, ul. Ks. Drozdka 31). Przypomnijmy, że na realizację tej inwestycji Miasto Kalety pozyskało 1.382.968,18 zł.

budynki ul. Dębowa

Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.