Wtorek, 6 czerwca 2023r. | Imieniny: Norberta, Laurentego, Bogumila
Pokaż menu

Niebawem ruszy budowa ścieżki pieszo rowerowej Miotek – Zielona

13 kwietnia, 2023

Na wczorajszej sesji Rady Miejskiej, w dniu 12.04.2023 r., radni uchwałą nr 368/XLIII/2023 udzielili pomocy finansowej Powiatowi Tarnogórskiemu na realizację inwestycji mającej na celu przebudowę ulicy Ofiar Katynia w Kaletach. Prace mają na celu budowę około kilometrowego ciągu pieszo-rowerowego na długości od skrzyżowania z drogą wojewódzką, aż do ulicy Wierzbowej. Będzie on wykonany z nawierzchni bitumicznej o szerokości 2 metrów.
Miasto Kalety przeznaczyło na ten cel 50% kosztów całkowitych zadania tj. kwotę 1.965.586,89 zł (z czego 1.000.000 zł. na rok 2023, a 965.586,89 zł w roku 2024).
Zarząd Dróg Powiatowych w Tarnowskich Górach wyłonił już w drodze postępowania przetargowego wykonawcę tego zadania. Całość inwestycji obejmuje m.in. przebudowę jezdni, budowę kanalizacji deszczowej, budowę jednostronnego ciągu pieszo rowerowego oraz remont pobocza po drugiej stronie. Planowany okres realizacji zadania to 11 miesięcy od chwili podpisania umowy z wykonawcą.
Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).