Środa, 24 lipca 2024r. | Imieniny: Kingi, Krystyny
Pokaż menu

Niebawem strażacy zmienią swoją siedzibę

28 sierpnia, 2023

2 września 2023 r. w ramach uroczystych obchodów 100 rocznicy powstania jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaletach, jednym z punktów będzie uroczyste przekazanie druhom nowej siedziby. Odbędzie się to w trakcie apelu strażackiego, który zorganizowany zostanie po uroczystej mszy świętej i przemarszu ulicami naszego miasta pod nową remizę. Symboliczne klucze do nowej strażnicy przekazane zostaną przez burmistrza Klaudiusza Kandzię oraz przewodniczącą Rady Miejskiej Janinę Perz.
Przypomnijmy, że nowy budynek u zbiegu ulic Leśnej i Gwoździa powstał z udziałem dotacji w ramach rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. Nowoczesna remiza spełnia wszystkie niezbędne wymagania, którym powinny odpowiadać tego typu obiekty.

 
Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).