Sobota, 23 września 2023r. | Imieniny: Tekli, Boguslawa, Linusa
Pokaż menu

Niedzielna wycieczka do Koszęcina i sierpniowe plany wypadów rowerowych

02 sierpnia, 2023

W niedzielę, 30 lipca, grupka rowerzystów, która zdecydowała się skorzystać z miejskiej akcji "Kalety-ale jazda!" wybrała się w leśną podróż do pobliskiego Koszęcina. Wizyta w skansenie niestety nie wypaliła, ale temat zostanie "odgrzany" jesienią, gdy tylko ta przebogata skarbnica wiedzy o lokalnej historii ponownie otworzy swoje podwoje. W zamian za to odkryliśmy m.in. tajemniczą wieżę opodal pałacowego parku i stary cmentarz ewangelicki. Powrót do Kalet, spontaniczną decyzją, nastąpił przez uroczysko Rendez Vous, Krywałd i Brusiek. Na koniec, w swojej regionalnej izbie pamięci, pełnej przedmiotów, które jeszcze nie tak znów dawno stanowiły wyposażenie każdego śląskiego domu, a o których rzadko kto już dziś pamięta, ugościł nas w Jędrysku pan Piotr Wicher. W niedzielę, 6 sierpnia, zapraszamy na wycieczkę "Pętlą z cisem Donnersmarcka". Dystans do przebycia- około 22 km. W razie niesprzyjających warunków pogodowych wycieczka może zostać odwołana.

 
Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).