Poniedziałek, 22 kwietnia 2024r. | Imieniny: Kai, Leonii, Sotera
Pokaż menu

Niedzielna wycieczka “Zieloną Pętlą”

14 marca, 2023

Wszystkich miłośników jazdy na dwóch kółkach zapraszamy na wycieczkę rowerową do Zielonej w niedzielę, 19 marca. Wycieczka będzie inauguracją cyklu wypadów rowerowych planowanych docelowo aż do miesiąca października w ramach programu "Kalety? Ale jazda!".
Przewodnik poprowadzi rowerzystów w różne ciekawe miejsca w bliższej i dalszej okolicy. Zbiórki chętnych na wyjazd odbywać się będą pod Urzędem Miejskim w marcu, kwietniu i październiku o godzinie 13.00, zaś w pozostałych miesiącach o 14.00.
Na wycieczkowiczów, którzy zdecydują się na udział w pierwszej wiosennej rajzie 19 marca, w drodze powrotnej czekać będzie kawa i słodka niespodzianka w restauracji "Słono i Słodko" w Zielonej. Serdecznie zapraszamy!
Gmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).