Czwartek, 30 maja 2024r. | Imieniny: Ferdynanda, Karola, Jana
Pokaż menu

Nowa korzystniejsza dla Miasta umowa na dzierżawę nieruchomości Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kaletach  

22 lipca, 2020
  • 1 lipca 2020 roku Burmistrz Miasta Kalety zawarł z firmą EDU RES, prowadzącą Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Kaletach, umowę dzierżawy na wydzierżawienie nieruchomości gminnej, zabudowanej, położonej przy ul. ks. Rogowskiego 43 o powierzchni 0,8415 ha. Umowa została zawarta na czas nieoznaczony za zgodą Rady Miejskiej w Kaletach, która podjęła stosowną uchwałę. W ww. umowie dzierżawy strony ustaliły wysokość miesięcznego czynszu dzierżawnego w wysokości 17.000 zł. z możliwością jego waloryzacji o wskaźnik wzrostu cen towarów i usług konsumpcyjnych ogłaszanych co roku przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego. We wcześniejszej umowie czynsz dzierżawny za tę nieruchomość ustalony był w wysokości 5.500 zł miesięcznie i był waloryzowany w kolejnych latach trwania dzierżawy, osiągając w roku 2020 wysokość 6.807,33 zł miesięcznie. EDU RES dzierżawi tę nieruchomość od Gminy od 1 sierpnia 2010 roku na podstawie umowy dzierżawy z dnia 26 lipca 2010 r., która była zawarta na 9 lat i 11 miesięcy i której termin upływał z dniem 30 czerwca br. W czasie trwania umowy EDU RES wyremontował i przystosował budynki do własnej działalności oraz wybudował na nieruchomości, z własnych środków, kort tenisowy, boisko ze sztuczną trawą oraz ogólnodostępny parking przy ul. ks. Rogowskiego. Z wszystkich tych obiektów korzystać mogą mieszkańcy Kalet.

    Nowa korzystniejsza dla Miasta umowa na dzierżawę nieruchomości Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w KaletachGmina Kalety
Kalety położone są na terenie historycznej ziemi lublinieckiej, z wyjątkiem dzielnic Jędrysek i Truszczyca, po południowej stronie Małej Panwi, które należą do ziemi bytomskiej. Miasto z punktu widzenia fizycznogeograficznego leży na Równinie Opolskiej, nad Małą Panwią. Miasto historycznie przynależy do Górnego Śląska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).